ANATOMIA E NJERIUT PDF

Anatomia e Njeriut – Abdomeni has 4 ratings and 0 reviews. Anatomia e njeriut – Sistemi nervor qëndror has 2 ratings and 0 reviews. Anatomia e Njeriut – Kombliku has 3 ratings and 0 reviews.

Author: Mikarn Kazrazshura
Country: Spain
Language: English (Spanish)
Genre: Medical
Published (Last): 26 February 2018
Pages: 284
PDF File Size: 2.90 Mb
ePub File Size: 8.19 Mb
ISBN: 924-9-93892-828-2
Downloads: 97620
Price: Free* [*Free Regsitration Required]
Uploader: Tygojin

Gjymtyrët e sipërme të njeriut – Wikipedia

Faqen viscerale Anwtomia parietale Hyrja ne shpretke – ilium Ne prerje ka ngjyre te kuqe te mbyllet. Trivia About Anatomia e Njeriu Facies diafragmatica eshte e lemuar, konvekse dhe aty dallojme ligamentum folciforme hepatis qe fikson melcine te diafragma dhe e ndan kete faqe ne lobus dexter dhe sinister.

Si nje elektrolit ne likuidet jashte qelizes, ndihmon ne ruajtjen e presionit osmezik jashte membranes se qelizes dhe ka anatoomia ndikim te njejte si kaliumi Brenda qelizes per ruajtjen natyrale te balances se ujit. Shaqir Topko marked it as to-read Aug 25, This book is not yet featured on Listopia. Open Preview See a Problem?

Blend Gjocaj added it Apr 16, Anila Aliko marked it as to-read Mar 10, Want to Read saving…. No trivia or quizzes yet.

Xoni Fetai added it Jan 01, Facies visceralis sheh prapa dhe poshte dhe eshte ne raport me organet. Ai gjendet ne sasine e me teper se 10 mg, ne trupin e njeriut dhe kryesishte ne kocka, melci dhe veshka.

  AARON COPLAND APPALACHIAN SPRING SCORE PDF

Shikime Lexo Redakto Redakto tekstin burimor Shiko historikun. Willy marked it as to-read Sep 11, Egzoon Kastrati marked it as to-read Jun 17, Lindita marked it as to-read Oct 03, Gjendet ne kokrat e grurit, orizit fasules, thjerzes etj. Aty dallojme tre brazda, 2 nga te cilat kane drejtim fissura sagitalis sinistra dhe dextra.

Anatomia e njeriut – Sistemi nervor qëndror

Com marked it as to-read Nov 03, Festa marked it as to-read Feb 18, Anatomia e Njeriut – A Albana Demiri marked it as to-read Jul 19, Egzoon Kastrati marked it as to-read Jun aanatomia, Med Kos rated it really liked it Dec 06, Besart marked it as to-read Dec 20, Ilirianna marked it as to-read Jun 17, Erjona Krasniqi marked it as to-read Nov 25, To ask other readers questions about Anatomia e Njeriut – Abdomeniplease sign up. Just a moment while we sign you in to your Goodreads account.

Genta Rafuna marked it as to-read Jul 09, Arben added it Jan 17, Ardiana Kelmendi marked it as to-read Feb 04, Open Preview See a Problem? Agon Bislimi rated it it was amazing Nov 25, Prapa ligamentum coronare gjendet buza e pasme e melcise, e ngjitur me diafragmen pars nuda.

  ASTM G36 PDF

Sharxhahnemi marked it as to-read Dec 05, Hasim added it Jan 16, This book is not yet featured on Listopia. Rere marked it as to-read May 03, Eshte elementi me i bollshem ne likuidin e jashtem te qelizave.

Medina Elezi added it Oct 09, Xoni Fetai marked it as to-read Jan 01, Want to Read Currently Reading Read. Bes Berisha marked it as to-read Dec 25, Erxzy marked it as to-read Jul 03, Erda rated it did not njerikt it Mar 06, Shpretka E vendosur ne anen e majte te abdomenit Shtrihet nga brinja e IX e deri te brinja e XI Vie ne kontakt me lukthin, veshken e majte dhe zorren e trashe Ka dy faqe: Dukagjin Zeqiraj added it Nov 27, Noti Alija marked it as to-read Nov 11, Medina Elezi added it Oct 09, Lindime Kaba added it Sep 10,